Основне про косоурні сходи

Косоуром називають нахилену балку, яка підтримує знизу сходинки, тобто сходинки сходового маршу, по суті, лежать на цій балці. Косоури виготовляються з дерева, металу, бетону.

 

Косоурні сходи візуально сприймаються фундаментальними та надійними через добре видиму опору. Дуже виграшно на таких сходах виглядають балясини складної форми та різьблені стовбури.

Стандартні сходи, як правило, мають два косоури, але, якщо ширина маршу більше 2,5 метрів, для збільшення її міцності додають третій – центральний. Проте може бути і один косоур, розташований посередині сходового маршу. Якщо сходам ще потрібна додаткова міцність, окрім сходинок монтують ще й підсходинки. Сходові марші кріплять до підлоги та торця перекриття, а також встановлюють огородження.

Найбільш надійними та довговічними вважаються сходи на бетонних косоурах, які не руйнуються від вологи. На перший погляд, бетон виглядає не надто привабливо, проте, якщо бетонні сходи облицювати деревом (буком, ясенем, кленом, горіхом, вишнею тощо), то вони може перетворитись на справжній витвір мистецтва.

Сходи на металевому косоурі – це надійні, сучасні та довговічні конструкції. Такі сходи відрізняються міцністю та водночас виглядають легкими та вишуканими. Так само, як і сходи на бетонному косоурі, сходи, що мають металевий каркас, можна обробити різними породами деревини. Сходи з металевим косоуром можуть бути декількох видів – з центральним косоуром, з косоуром шарнірного типу, з кріпленням до стіни або перекриття. Сходи на дерев’яних косоурах вирізняються дизайном та легкістю конструкції, вони не скрадають простір.