Правильне освітлення кімнат різного типу

Сучасні світильники вражають різноманітністю своїх форм та матеріалів. На сьогодні обрати люстру, абажур чи бра для оформлення інтер’єру та забезпечення необхідного освітлення неважко.

Варто лише визначитись із типом кріплення, вимогами щодо освітлюваності приміщення, стилем та бажаними матеріалами світильника, зважаючи на особливості приміщення.

Так, для вітальні варто обирати світильники із загальним та місцевим теплим освітленням, для ванної чи коридору – із місцевим теплим, а для кухні чи кабінету – з місцевим денним освітленням. У спальню ж  доцільно обрати комбіноване місцеве освітлення, що дозволить розділити функціональні зони кімнати.

Не слід забувати і про допоміжні джерела освітлення. Ними можуть бути точкові, світлодіодні та галогенні світильники, а також гілки, шини та декоративне освітлення. Вони допоможуть створити багаторівневе освітлення, що включає точкове, приховане, чи вбудоване в підлогу світло. Поєднання різних джерел світла створить особливий затишок, а також візуально розширить простір, чи зробить підсвітку окремих елементів інтер’єру.

Щодо матеріалів світильників, то на сьогодні доволі успішно зарекомендували себе люстри та абажури з нержавіючої сталі, що своїм лаконічним виглядом додають особливого стилю у оформленні сучасного інтер’єру.