Комбіновані сходи – вдале рішення сучасного інтер’єру

У плануванні сучасного інтер’єру сходи відіграють не лише функціональну, але й естетичну роль. З огляду на це, сходові конструкції стають чи не центральним елементом інтер’єру, що підкреслює, а інколи задає, стиль помешкання. Вони, в залежності від побажань та можливостей  замовника, а також наявності вільного простору, можуть бути як легкі, невагомі,  так і розкішно оздоблені. 

Так, дедалі частіше інтер’єрними дизайнерськими рішеннями є найрізноманітніші поєднання типів, матеріалів та форм сходових конструкцій. Комбіновані сходи поєднують у собі прямі, криволінійні та гвинтові конструкції із різним ступенем крутизни. Найпоширенішим та найграціознішим у інтер’єрному плані  є поєднання – маршові та гвинтові сходи, що утворюють вигнуту криволінійну споруду.


Окрім варіювання типів конструкції, комбіновані сходи можуть включати поєднання:

  • різних матеріалів (дерева та каменю, кованого металу та дерева, металу та скла тощо);
  • кольорових контрастів, що досягаються повним чи частковим фарбуванням або шліфуванням деталей конструкції, а також особливими видами обробки;
  • найрізноманітніших оздоблювальних елементів з кованого металу та дерева.


Основними перевагами комбінованих сходів є:

  • висока якість. Інколи потребу у виготовленні комбінованих сходів диктує саме приміщення, коли архітектура будинку є такою, для якої важко обрати конкретний тип сходів. Таким чином, поєднуючи різні типи конструкцій, що можуть бути як біля несучої стіни, так і по середині приміщення із плавним переходом до несучої стіни, можна досягти незвичайних, і головне, практичних рішень.
  • перетворення сходів на справжню родзинку інтер’єру та їх гармонійність;
  • можливість створення унікальної споруди. Замовник може бути певен – його сходи будуть ексклюзивними, адже ймовірність точного повторення конструкції практично відсутня.


Втім, незалежно від кількості поєднуваних типів конструкцій, необхідно завжди дотримуватись правильних співвідношень параметрів висоти, глибини та ширини щаблів, щоб забезпечити зручне, а головне безпечне функціонування сходової конструкції.

Без сумніву, комбіновані сходи – простір для найрізноманітніших дизайнерських рішень з метою підкреслення усіх плюсів інтер’єру, а також вдале функціональне рішення при його недоліках.