Типи сходових конструкцій для двоповерхового будинку

Вибір вдалої сходової конструкції – ключовий момент у забезпеченні комфортного пересування у приміщенні. Особливо, якщо ви мешкаєте у двоповерховому будинку. У цьому випадку сходи автоматично стають ключовою ланкою між різними частинами дому.


Сходи на у будинку

Сучасна архітектурна практика виокремлює безліч класифікацій сходових конструкцій – за матеріалом несучих деталей, способом функціонування, за призначенням, конструкцією, а також за формою.

Відтак, традиційний варіант для будинку – маршеві сходи. Конструкція такого типу зручна, надійна, втім, далека від економії простору. Кожен марш конструкції , як правило, повинен містити від 3 до 15 сходинок. В інших випадках пересування по таких сходах буде проблемним. За кріпленням сходинок бувають на сходи на косоурах та сходи на тятивах. Косоури, або ж опорні балки, розміщені під нахилом і підтримують щаблі. Відмінність конструкцій на тятивах від косоурів полягає у способі спирання сходинок. Тут вони знаходяться між дерев’яними дошками, які і називають тятивами.

Успішне рішення для двоповерхового будинку – сходові конструкції на больцах – допоміжних металевих елементах для кріплення сходів до стіни. Таке інтер’єрне рішення створює почуття легкості та свободи у приміщенні, не займає багато місця і за умов належного монтажу гарантує безпеку пересування. Больцеві сходи можуть бути одномаршевими, п-подібними, а також з поворотом.

Гвинтові сходи – також чудова альтернатива для тих мешканців двоповерхового будинку, які мають на меті зекономити на площі. Зазвичай такі сходи з легкістю поміщаються в коло, центром якого є міцна стійка. Так, якщо довжина сходинки становить близько метра, то гвинтова конструкція займає у 1,5 рази менше місця, аніж традиційна пряма конструкція.