Сходи для дому: починаємо з простого

Вибір оптимальної сходової конструкції для вашого дому потребує врахування багатьох особливостей. Нічого дивного, сходи вважають чи не основним художньо-архітектурним елементом, навколо якого створюватиметься увесь інтер’єр. Тому під час проектування конструкції потрібна особлива увага та професіоналізм. Що передусім варто врахувати?
Гвинтові дерев'яні сходиВисота будинку, дворівневої квартири. Правильно окреслена висота приміщення дозволить підібрати оптимальну кількість сходинок, вірний кут нахилу конструкції, розмір отвору у стелі, тощо.Тип обраної конструкції, її конфігурація. Відведений для сходів простір у двоповерховому будинку та квартирі на два рівні теж буде різним. Для останньої, де як правило небагато місця, чудово підійдуть гвинтові сходи, які завдяки своїм елегантним вигинам дарують відчуття легкості у квартирі. А у приватних будинках зазвичай встановлюють маршеві конструкції. Розрізняють також сходи на больцах, косоурах, тятивах, а також комбіновані варіанти.

Глибина «кроку». Мова йде про правильне співвідношення ширини і висоти сходинки, які в майбутньому будуть забезпечувати зручність та безпеку під час спуску. Так, комфортною глибиною для кроку по сходах вважають 16-25 см.  У такому випадку людині не доведеться надто високо підіймати ноги або ж, навпаки, підійматися, дрібними кроками.

Матеріал. Сучасні виробники щороку дивують новинками оздоблювальних матеріалів. Втім, незмінним лідером залишається дерево (дуб, бук, клен) через свою екологічність та теплову ізоляцію. Метал поступається дереву за популярністю, але також знаходять своїх замовників. Металеві сходи мають більш тривалий термін експлуатації. Рідше на практиці зустрічають мармурове та скляне оздоблення сходів. Такі конструкції вражають своїм зовнішнім виглядом, проте їх вартість перевищує вищезгадані матеріали.