Види больцевих сходів

Не новина, що больцеві сходи ( "больц" (нім.) - гвинт) на сьогодні є фаворитом серед українських замовників. Таку шалену популярність конструкції можна пояснити через хороші експлуатаційні характеристики.

 

лестницы на больцах

До них відносять: простий спосіб кріплення, порівняно низький рівень шуму, так звана "невидима опора", візуальна легкість, швидкий догляд, тощо.

Дехто зі спеціалістів стверджує, що ці, на перший погляд, сходи на больцах через рівномірне розміщення вантажу можуть витримувати до 1,5 тонни. Це свідчить про надзвичайну міцність та надійність таких сходів, завдяки чому вони служать довго, не зважаючи на навантаження та рівень експлуатації. Виготовлення таких сходів - один з пунктів особливої майстерності та професійності адже розрахунки повинні бути ідеальними.

З метою полегшення процесу вибору сходів, спробуємо розібрати їх основні види та визначити, які з них підходять для реалізації ваших архітектурних та дизайнерських планів.

  • Больцеві сходи прямого типу. Подекуди їх ще називають "сходовим маршем". Відтак, такі конструкції вважають найзручнішими через відсутність поворотних сходинок. Можуть бути приставними. Все ж у всій цій простоті є одне "але" - пряма конструкція займає чимало площі, що є неприйнятним у випадку малих приміщень. 
  • "Г-подібні" сходи - впевнений "номер два", коли мова йде про простоту та практичність. У цьому випадку відбувається поворот сходинок на 90°. Його можна здійснювати у будь-якому напрямку.
  • "П-подібні сходи" - найоптимальніший варіант для великого будинку - як з точки зору збереження площі, так і для креативних дизайнерських рішень. Больцеві сходи такого типу передбачають поворот сходинок на 180°, проектуються з двома поворотами, із забіжними ступенями. 
  • Малогабаритні больцеві сходи. Їх кут коливається від 45 до 70 градусів. Переважно конструкції встановлюються для входу в підвал, на горище, погріб і умовно мають статус "спеціального спроектованих". Малогабаритні сходи змушують до високих кроків. Розрізняють також "трикутні" та "гітарні" типи.
  • Так звана "бібліотека" - мабуть, найбільш оригінальна і компактна конструкція із родини "больцевих". Окрім своєї головної функції, такі сходи виконують ще й просвітницьку - по мірі підйому чи спуску разом з ними проектуються полички із книгами, іншою літературою, елементами декору, тощо. Найефектніше така конструкція виглядає, якщо зроблена із дерева.