Гвинтові сходи - оптимальний варіант

Часто простір навколо нас не дозволяє нам втілити усі ідеї в дизайні та організації інтер'єру.

Це змушує сучасних дизайнерів все більше експерементувати, щоб зберегти якомога більше корисної площі для комфортного життя. Для цього ми купуємо меблі від IKEA, спеціально створену компактну побутову техніку, додаємо до житлової площі нежитлову (балкони, лоджії, наприклад). Якщо потрібно з'єднати два поверхи у будинку чи квартирі все частіше встановлюють больцеві сходи, сходинки яких кріпляться прямо до стіни. Здавалося б така дрібниця, проте вона також дозволяє сходам зайняти менше місця у приміщенні.

Сучасні дизайнери також рекомендуть звернути увагу на можливість використання гвинтових сходів. Цей вид сходів не надто популярний, оскільки вважається незручним та, навіть, небезпечним. Звичайно, з однієї сторони це правильно, адже такими сходами не збіжиш швиденько униз. Їх не рекомендується встановлювати у будинках, де проживають люди похилого віку чи діти, адже підйом ними важчий. Крім того, для їх встановлення потрібен великий проріз на верхньому поверсі - від його ширини залежить, наскільки крутими будуть сходи.

Гвинтові сходи використовувалися ще у Сереньовіччі. Вони з'вилися разом з потребою пересуватися по вертикалі, тобто з ростом будівель у висоту. Спочатку гвинтові сходи були лише способом пересування і рідко виготовлялися з дерева. Переважно вони були кам'яні - практичні, надійні, на віки, проте без жоднього естетичного натяку.

Тільки з часом гвинтові сходи стали декоративним елементом. Для їх виготовлення використовували натуральне дерево, прикрашене різьбою. Популярними також були залізні сходи з неповторною ковкою, яка дивує навіть сучасних майстрів.

Гвинтові сходи мають одну важливу особливість, яка збереглася до сьогодні. Переважно вони закручуються проти годинникової стрілки. Чому саме так? Такі сходи встановлювалися у вузьких приміщеннях, баштах і вежах замків. У випадку атаки, захисники замку отримували певну перевагу над нападниками під час рукопашного бою. Позиція нападників зі зброєю в руках на гвинтових сходах була тактично не вигідна, адже нанести удар правою рукою можна лише справа на ліво, що складно або й неможливо, зважаючи на особливість конструкції таких сходів.

Як би там не було колись, в сучасному світі гвинтові сходи також користуються попитом. Проте вимоги до них дещо інші. Про збереження простору ми уже згадували. Варто також сказати, що змінилися і матеріали, з яких вони виготовляються. Вони уже не повністю камяні; максимум з каменю виготовлені тільки сходинки. Дозволити собі дерев'яні чи ковані може не кожен, оскільки вони потребують великої кількості ручної роботи, що сьогодні коштує дорого.

Інша справа нержавіюча сталь - гнучкий, недорогий та надійний матеріал, що здешевлює вартість сходів в рази. Нержавійка дозволяє втілити будь-які ідеї, гармонійно поєднується з іншими видами матеріалів - склом, деревом, каменем. В поєднанні з деревом сходи мають класичний та традиційний вигляд. Поєднуючи нержавійку зі склом, Ви отримаєте сучаний дизайн сходів. Кам'яні сходинки додадуть сходам з нержавійки надійності та довговічності. Такі сходи чудово виглядають у будь-якому інтер'єрі, створюють особливу атмосферу в домі. Переконайтеся на сторінках нашої галереї робіт.