У що вдягнути сходи. Способи оздоблення

Ремонт не закінчується. Тільки-но ви закінчили з монтажем сходів, а тут вже пора працювати над їхнім оздобленням. Цілком зрозуміло, що вибір оздоблювальних матеріалів залежить не лише від особистих вподобань замовника, але й від запропонованого бюджету, поєднання можливих елементів, конфігурації самої конструкції, її терміну експлуатації та інших показників.

 

Металеві сходи, сходи з нержавійки та бетонні сходи часто потребують декоративного оздоблення, оскільки виглядають сіро та буденно. Спробуємо зробити короткий огляд найбільш популярних матеріалів для декорування.

Кавролін - "проза" в оздобленні сходів. Завжди зручно, на вигляд - доволі естетично, із хорошим рівнем шумової ізоляції, до того ж - миттєва установка. Цей спосіб оздоблення підійде сім'ям з маленькими дітьми, які часто-густо полюбляють гратися на сходах. Втім, все ж варто пам'ятати, що матеріал з часом втрачає свій вигляд. Кавролін при частій ходьбі витирається, це його ключовий недолік.

 

Благородна деревина. Хороша тепло- та шумоізоляція. Мабуть, жоден із запропонованих матеріалів не вноситиме такого комфорту і затишку у дім, як дерево (горіх, бук, дуб, вишня, тощо) - екологічно безпечний матеріал. Втім, коли мова йде про догляд за такими сходами - доведеться добряче попотіти. Вразливість до вологи та механічних пошкоджень можуть створити власнику певні труднощі. Норма вологи деревини для оздоблення - до 12%. Що стосується вартості - вона у більшості випадків  залежить саме від типу обраної деревини.

 

Лінолеум. Порівняно дешево і надійно. Розраховані на великі навантаження при експлуатації, м'який, простий в установці, але не терпить вологи і має здатність до так званої усадки. Так,  у випадку оздоблення лінолеумом покриваються проступи сходів: дерев'яними чи металевими планками - по ширині, спеціальними металевими кутиками - по ширині.

 

Керамічна плитка. У нашому випадку - клінкерна, штучний матеріал, виготовлений із глини так званим методом випалу при температурі 1300 С. Подібний вид плити з впевненістю можна назвати універсальним для приміщень з великою прохідністю. Клінкер вирізняється високою механічною міцністю та низьким рівнем водопоглинання. Ще одна перевага - варіативність дизайнерських рішень. Втім, така плитка володіє високим рівнем травматизму. Будьте обережні!

 

Фарбування. Один із найпростіших і найбільш бюджетних варіантів оздоблення сходів. Завершивши якісне фарбування конструкції, ви отримуєте додаткову перевагу - на тривалий час вберігаєте сходи від ненависної вологи, а, отже, від передчасної втрати вигляду. Недолік - холод і надмірний шум при пересуванні. Втім, такий спосіб куди більше підходить для оформлення сходів заміського будинку, дачі, гаражу, підвалу, тощо.

 

Оздоблення натуральним каменем. Вишукана класика, яку, зрозуміло, важко зачислити до бюджетних варіантів.  Найчастіше для цієї справи використовують граніт та мармур. Обидва володіють чудовою стійкістю до тертя.