Домашня майстерня: як чистити метали?

Якісне очищення металів  - справа не завжди благородна. Спеціальні засоби часто не дають потрібного ефекту: іржа та бруд залишаються на поверхні виробу навіть після кількаразового чищення імпортними рідинами.  Втім, провести ефективну чистку  таки можна в домашніх умовах. Монети, статуетки, старий посуд, тощо - усі ці елементи можуть виглядати краще, якщо знати декілька простих секретів.

 

Цинкові, оцинковані, латунні, мідні предмети з легкістю можна почистити за допомогою звичайної крейди або харчової соди. Коли ж мова йде про полірування мідних та латунних поверхонь, використовуйте розчин із 30 г десятивідсоткового нашатирного спирту, 15 г зубного порошку і 50 г холодної води.

Якщо ж ви маєте на меті "позбавити" бруду старе срібло, достатньо  вимити його теплою водою з милом, протерти тампоном, змоченим у міцному розчині гіпосульфіта натрію (приблизно 1г на 3 мл води) , а далі знову змити оброблену поверхню водою і ретельно витерти.

Кілька слів про нікель. Предмети очищують від бруду поєднанням спирту і сірчаної кислоти, після чого ретельно промивають звичайною водою.  Цікавий спосіб видалення іржі на нікелевих виробах: на кілька днів річ радять вимазати будь-яким жиром, а далі втирати нашатир. Якщо ж іржа настільки застаріла, то виріб обробляють соляною кислотою на хвилину, а далі - змивають і полірують.

Бронзові вироби радять очищати сумішшю порошку цикорія та води. Річ натирають за допомогою щітки і через декілька хвилин разом зі зчищеним брудом промивають під проточною водою.

Коли ж така справа вам не під силу, "Авангард майстер" завжди радий допомогти! Про інші способи домашньої очистки читайте у наших наступних публікаціях.