Лакофарбові покриття для дерев'яних сходів: що вибрати?

Дерев'яні сходи, без сумніву, одна з найкрасивіших і найбільш функціональних конструкцій в інтер'єрі вашого будинку. Сходи з дерева мають чимало переваг порівняно з іншими типами сходових конструкцій. Насамперед, мова йде про повну екологічність матеріалу, відмінну теплоізоляцію і шумоізоляцію, а також порівняно доступну вартість.

лак для сходівфарбування сходів з дерева

 

Втім, щоб дерев'яні сходи роками служили своєму власникові, вони вимагають належного догляду і, звичайно ж, своєчасного покриття - фарбою, лаком, емаллю або морилкою. Як же вибрати надійне покриття саме для ваших сходів?

 

Спочатку кілька акцентів щодо фарби. Як відомо, модульні сходи з дерева фарбують олійними фарбами. У свою чергу виробники реалізують так звані готові фарби і густотерті. Що стосується останніх, то їх перед використанням потрібно добре розвести - натуральною або штучною оліфою, прозорою масляною рідиною. Звичайно, фахівці радять вибирати натуральну оліфу, оскільки в ній міститься близько 97% натуральної олії. У такому випадку дерев'яні сходи не боятимуться руйнівної дії зовнішніх факторів (опадів, різких змін температури і т.д.). Розвести фарбу штучною оліфою можна в тому випадку, якщо мова йде про фарбування сходів у приміщенні. Тут рівень загрози не такий високий, як на вулиці.

 

Якщо ви ставите перед собою мету підкреслити натуральний колір дерева - конструкцію слід лакувати. Переваги - лак наноситься без проблем і порівняно швидко сохне. Щоб правильно вибрати засіб, насамперед зверніть увагу на тип дерева і головні умови експлуатації сходової конструкції. Розрізняють масляні, алкідні, спиртові, епоксидні, поліефірні, поліуретанові і нітратоцеллюлозние лаки. Емаль - ще один вид покриття для дерев'яних конструкцій. Емаль являє собою поєднання лаку і барвистого пігменту. В процесі покриття вона надає поверхні потрібного кольору і глянсовий, матовий або напівматовий ефект. Втім, з часом емаль все ж руйнується через взаємодію з водою. Тому цей тип покриття використовують рідко. 

 

Часто, виготовляючи сходи на замовлення, майстри стараються зберегти натуральний вигляд дерева. Для цього використовують морилку. Це своєрідний вид просочення, який, крім звичайного покриття, наділяє дерев'яні сходи антисептичними властивостями. А, отже, конструкція стає вогнестійкою. Іноді після морилки сходи додатково покривають лаком, але тут важливо, щоб обидва засоби добре поєднувалися між собою.