«Профілактика» корозії металів

Корозія - чи не найстрашніший сон для більшості металевих виробів та їх власників. Процес, в результаті якого метал поступово втрачає свої властивості, відбувається через його взаємодію із навколишнім середовищем. Відтак, корозійне руйнування буває суцільним та локальним (на окремій ділянці), біологічним, хімічним, газовим, в залежності від обсягу руйнування чи, скажімо, механізму зіткнення із середовищем. Згідно даних, майже уся третя частина металу, що введений в експлуатацію, піддається небажаному явищу корозії.

Щоб уникнути корозії в домашніх умовах, необхідно дотримуватися кількох важливих порад.

 

Один із найпростіших методів «профілактики» - якісне покриття металу звичайною фарбою, лаком чи спеціальною емаллю. Доступно та ефективно. Якщо поверхню покрити фарбою, волога та окислювач не можуть контактувати з металом. А, отже, він не піддаватиметься корозії. Втім, з часом і фарбоване покриття руйнується, тому необхідно уважно за ним прослідкувати і своєчасно нанести наступний шар. Перед фарбуванням обов’язково переконайтеся, що металева поверхня суха і чиста в протилежному випадку, обов'язково потрібно очистити метал.

Якщо мова йде про уникнення корозії в домашніх умовах, обов’язково зберігайте усі металеві вироби та деталі подалі від вологи. Зберігання у сухому місті, без сумніву, продовжить їм життя. Те саме стосується і забруднення. Після користування металеві вироби слід ретельно очищати від пилу та бруду, оскільки таке накопичення теж сприяє утворенню корозійного руйнування.

Ще один метод профілактики корозії – електрохімічний. Мова йде про процес гальванізації. Хорошим захистом для металу стане покриття цинком, нікелем, оловом, хромом, тощо. Такі елементи є більш стійкими і відразу ж запобігають корозійному руйнуванню. Окрім того, цинкування, хромування забезпечує виробу більш естетичний та акуратний вигляд на довгі роки, а також не потребує очищення від іржі.

Сьогодні також практикують створення спеціальних та функціональних сплавів з так званими антикорозійними властивостями. Тут до складу сталі входить ще 12% хрому, в результаті чого отримуємо стійку нержавіючу сталь з високим рівнем антикорозійності.

Як бачимо, збитки, спричинені корозією, насправді масштабні, тому їх не можна недооцінювати. Особливо якщо річ іде про металеві елементи у автомобілях, човнах чи якому-небудь обладнанні на підприємстві. У цьому випадку на кону – особиста безпека.