Догляд за чорним металом: кілька важливих зауваг

У сучасній будівельній практиці чорні метали, без сумніву, вважають незамінним атрибутом  міцності і довговічності. Нічого дивного, метали такого типу не піддаються механічним ушкодженням і є порівняно пластичними, що дозволяє залучати їх у найрізноманітніші конструкції.

 

Втім,  під час експлуатації чорних металів все ж виникає одна серйозна загроза. Мова йде про корозію, якій можуть піддаватися сплави. Вкрай важливо  забезпечити матеріалу належний догляд, аби продовжити його термін використання. Для цього пропонуємо скористатися кількома простими, але корисними порадами від спеціалістів нашої компанії.

 

Як правило, під чорним металом розуміють залізний сплав із вуглецем та іншими домішками (наприклад, марганцем чи сіркою). У випадку, коли вміст вуглецю у сплаві не перевищив 2%, ми отримуємо сталь; якщо ж позначка сягає більше двох відсотків, мова йде про чавунний сплав.

 

Один із найбільш дієвих способів протистояння корозії, а, отже і догляду за металом – покриття металевих конструкцій якісною фарбою, емаллю чи лакованою продукцією. Перед здійсненням такої процедури метал необхідно ретельно і правильно очистити. У протилежному випадку покриття буде неефективним і змусить вас займатися так званою «сізіфовою працею».

 

Ще один важливий момент – умови зберігання чорного металу. Якщо метал не є частиною огороджень, інших конструкцій і на цьому етапі потребує довготривалого зберігання, краще робити це в сухому місці, не даючи припадати пилом.  Чорні метали не повинні перебувати в так званому «агресивному середовищі».

 

Вберегти чорні метали від майбутньої корозії можна і за допомогою процесів цинкування, нікелювання, хромування, тощо. Таку процедуру можна провести самотужки в домашніх умовах, але якщо мова йде про великі конструкції – зверніться до професіоналів.

 

Очистити поверхню дрібних металевих виробів від іржі можна за допомогою давно перевірених побутових способів. Так, для цього використовують звичайний оцет: виріб змочують у рідині і залишають мокнути на кілька годин.  Іноді після купання в оцеті ржавий наліт зішкрібають фольгою. Серед відомих методів очистки металулимонна кислота, харчова сода і навіть лайм із сіллю.  Що стосується останнього способу, то іржаві ділянки добре посипають сіллю і рівномірно видавлюють сік лайму. У такому стані виріб слід залишити на кілька годин і лише після цього очищати.