Як правильно доглядати за скляними сходами?

Ми звикли, що скляні вироби є найбільш крихкими та уразливими серед усіх інших будівельних матеріалів. Втім, час не стоїть на місці, і сучасні різновиди скла здатні витримувати серйозні навантаження і служити своєму власнику багато років.


Чи важко доглядати за скляним типом сходів?

Зовсім ні, якщо ви прислухаєтеся до наших порад.

Отож, почнемо із правильного вибору засобів для очищення скла. На ринку їх сила-силенна, проте для сходів часто достатньо звичайного мильного розчину. Якщо ж ви все-таки зважились на купівлю спеціальних миючих засобів, всіляко уникайте лужних елементів у їхньому складі.

Скляні сходи – одна із найбільш оригінальних конструкцій у дизайні приміщення. Без сумніву, такі красиві конструкції стають не лише елегантною родзинкою інтер’єру, але й забезпечують у приміщенні справжнє почуття легкості, повітряності. Практичні, безпечні та зручні, оскільки такі сходи виготовлені із багатошарового загартованого скла.

У випадку якщо сходинки чи перила пофарбовані теж слід бути обережним. Деякі розчини, на перший погляд зовсім безневинні, проте з легкістю можуть стерти фарбу. Перед генеральним прибиранням все ж перевірте у малопомітних місцях, як реагує фарба на засіб. Якщо вмить стане тьмяною, про миючий засіб можна забути. Користуйтеся звичайним милом.

Скляна конструкція, попри свою міцність, таки перебрала «перебірливу» натуру від своїх родичів. Так, у засобі для чистки скла не має бути абразивних елементів, оскільки з їх допомогою миттєво можна пошкодити скляну поверхню. Крихітні частинки (містяться в багатьох видах порошку та паст) дряпають скло, а, отже, сходи втрачають свою привабливість.

Не забувайте про м’якеньку губку. Жорсткий «реквізит» для миття також може залишити дрібні подряпини на склі. Найкраще для чистки скла підійдуть ганчірки з мікрофіброю. Миємо сходи з обох боків, ретельно протираємо насухо. Останній факт особливо важливий для тих конструкцій, які обладнані залізними чи металевими елементами. Якщо краплі води потраплять сюди, виникає небезпека появи іржі.

Якщо на сходовій поверхні ви помітили пляму, що висохла, її спершу необхідно розм’якшити. Для цього радять використовувати звичайні мокрі серветки, а вже після протирання – звичайний мильний розчин.

Скляні сходи іноді можуть ковзати. Щоб уникнути небезпеки, спеціалісти радять використовувати вмонтовані гумові вставки, які мають протиковзкий ефект.