Сходи у інтер’єрі будинку: важливі моменти

Сходова конструкція – ключовий елемент у загальному інтер’єрі будинку. Не лише через свої габарити, але й через основне призначення – комфортне переміщення з одного рівня на інший. Тому перед тим, як взятися за інтер’єрну розробку чи довірити цей процес професіоналу, ви повинні врахувати такі особливості:

виготовлення сходів від Авангард Майстер
Основна задача конструкції. Перед проектуванням сходів ви повинні дійти однозначного висновку щодо головних функцій сходів – основної чи другорядної. Якщо мова про першу, то сходи «задаватимуть» стиль усьому приміщенню, ділитимуть на зони і визначатимуть порядок розташування меблів.

Тип майбутньої конструкції. На сьогодні прийнято розділяти маршеві ( з косоурами, на тятивах), спіральні гвинтові сходи, а також сходи на больцах. Вибір на користь тих чи інших насамперед залежить від розміру самого приміщення, від бажання зберегти простір, відчуття легкості, тощо.

Матеріал виготовлення. Знову ж таки, якщо сходи мають «парадну місію», матеріал визначатиме майбутній стиль холу та вітальні. Усе просто: якщо це якісне дерево, не обійдеться без елементів старої-доброї класики, якщо скло (триплекс, хром) – вітаються композиції в стилі «хай-тек».

Відповідність технічним нормам. Якщо ви маєте на меті установити сходову конструкцію у вітальні, пам’ятайте, що оптимальний кут нахилу сходів не більше 50 градусів. В цей час проступи повинні бути достатньо широкими – починаючи від 25 см. Перила потрібно встановлювати не нижче рівня стегон.

Як облаштувати місце під сходами? Без сумніву, рішення слід приймати ще перед проектуванням, оскільки простір під сходами може допомогти у збереженні простору вітальні чи іншої кімнати. Серед найпопулярніших ідей облаштування: санвузол, шафа, релакс-зона, робоче місце, ігрова для дитини, тощо.