Матеріали для навісів та дашків. Як не розгубитися у виборі

Такі малі архітектурні форми як дашки і навіси активно використовують у сучасній архітектурній практиці. І мова не стільки про їхню естетичну привабливість, скільки про високу функціональність. Так, якісні навіси добре захищають від атмосферних опадів, сонячних променів, взимку – рятують від бурульок, що падають з дахів будинку.
 як правило, виробники подібних конструкцій пропонують сьогодні чималий асортимент матеріалів для виготовленні покрівлі навісів. Котрий із них найбільш оптимальний для вашого двору чи входу – читаємо далі.  Навіс з полікарбонату від Авангард-Майстер

Навіси із полікарбонату


Без сумніву, один із найпопулярніших матеріалів. Політкарбонат є ключовим елементом у створенні довговічної навісної конструкції. Серед його переваг також широкий кольоровий спектр, а також відносна гнучкість, яка із звичайних листів дозволяє створити вишукані арки та інші дизайнерські конструкції.  Навіси із політкарбонату не потребують серйозного догляду, достатньо лише час від часу поливати їх водою, наприклад, зі шлангу.

Навіси із металочерепиці

Цей варіант актуальний у тому випадку, коли ви маєте на меті створити чудову композицію із дахом будинку. Металочерепиця – довговічний матеріал, здатний служити своєму власнику 40 і більше років.

Навіси зі скла


Мова йде про особливий тип скла – триплекс, який характеризується високою міцністю. Більше того, скло не піддається ані корозії, ані гниттю. Без сумніву, скляні навіси належать до найбільш оригінальних архітектурних конструкцій, тому найчастіше стають частиною будинку чи адміністративної будівлі.

Сучасна архітектурна практика виокремлює також дерев’яні навіси. Втім, така покрівля не є настільки поширеною і найкраще підходить будинкам зі зрубу. Серед інших матеріалів – профнастил, нержавіюча сталь. Про це – у наступних публікаціях.