Як очистити метал від іржі

очищення металу від іржіІржа – ще не привід вважати річ зіпсованою. У побутовій практиці існує чимало способів, які допоможуть позбутися цього продукту корозії в домашніх умовах.


 

 

Почнімо із найпростіших. Усунути іржу можна з допомогою так званих «підручних» засобів, які, швидше за все, знайдуться в кожному домі. Мова йде про звичайний оцтовий розчин. Як правило, металевий виріб поміщають у посудину з оцтом і залишають у розчині на кілька годин. Згодом – зішкрібають залишки іржі. Якщо ж виріб надто великий, використовуйте для його чистки фольгу, змочуючи її перед кожним сеансом в оцтовому розчині.

 

очищення від іржі оцтом

 

Іржа також є «чутливою» до лимонів та лаймів з сіллю. У цьому випадку достатньо вилити суміш у тому місці, де з’явився іржавий наліт, і залишити на 2-3 години. У багатьох джерелах можна знайти інформацію про те, що шкірку вищенаведених цитрусових також використовують для чистки металевих поверхонь чи окремих виробів.

 

очищення від іржі лимоном чи лаймом

Харчова сода – один із найпопулярніших методів очистки металу від іржі. Для цього її потрібно змішати з водою, утворивши не дуже густу кашу. Далі – наносимо суміш на потрібну поверхню на 15-20 хвилин. Цілком ймовірно, що процедуру доведеться повторити кілька разів. Для кращого ефекту використовуйте зубну щітку.

 

очищення від іржі содою

У пригоді стане і щавелева кислота. Втім, будьте обережні – розчин не повинен потрапляти на руки чи іншу частину тіла. Перед застосуванням кислоти виріб радять помити у звичайному засобі для миття посуду. Після цього – додаємо у теплу воду 25-30 мл кислоти і традиційно занурюємо виріб на півгодини. Згодом – зчищуємо іржу. Не забудьте ретельно вимити металеву поверхню, аби на ній не залишилося ні краплі кислоти.

 

очищення від іржі щавелевою кислотою
Звісно, це ще далеко не всі способи боротьби з іржею. Сьогодні для ефективної очистки також застосовують звичайну картоплю (з милом), газовані напої, перетворювачі іржі та багато інших засобів. Про це – у наступних публікаціях.