Навіси з полікарбонату власними руками: проектування, монтаж, матеріали

Облаштувати власноруч навіс з полікарбонату справа не надто складна – достатньо лише розібратись у технічних характеристиках цього сучасного матеріалу. Полікарбонат широко використовується у сучасному котеджному будівництві, адже він чудово пасує для виготовлення теплиць, альтанок, козирків, навісів над вхідними дверями, автомобільними стоянками або басейнами.

 

В наш час будівельний ринок пропонує широкий вибір готових полікарбонатних каркасних конструкцій, – отже, підшукати потрібний варіант для конкретної площадки не є проблемою.

 

Проте, безумовно, навіси з полікарбонату можна виготовити і самостійно, особливо, якщо форма проста без примхливої конфігурації або складних вигинів.

 

Полікарбонат не дає великого навантаження на опорну конструкцію, тому каркас не потрібно додатково зміцнювати.

 

Взагалі полікарбонат дуже добре підходить для технічно-декоративної творчості, але аби використати його переваги на повну силу, потрібно дещо більше інформації на рахунок унікальних властивостей цього популярного будівельного пластику.

 

Характеристики та особливості полікарбонату

 

навіси з полікарбонату замовити

 

Полікарбонат має багато цікавих властивостей, які у багатьох випадках роблять його незамінним:

 1. Невелика вага – полікарбонат у 7 разів легший від скла
 2. Високі прозорість та світлопроникність
 3. Високий світлова розсіюванність
 4. Висока гнучкість та ударостійкість
 5. Хороші тепло- та звукоізолюючі властивості
 6. Матеріал витримує значне статичне та динамічне навантаження
 7. Матеріал стійкий до впливу хімічних речовин та ультрафіолетового випромінювання
 8. Полікарбонат має високу термостійкість і витримує значні температурні коливання
 9. Термін служби полікарбонату – 20-25 років
 10. Полікарбонат – простий у монтажі матеріал з високими декоративно‑естетичними властивостями

Навіси з полікарбонату: монтаж

 

В деяких випадках полікарбонат важко замінити іншим матеріалом, тому при виготовленні навісу над басейном, верандою або автостоянкою в якості покрівельного матеріалу найчастіше вибирають саме його.

 

навіси з полікарбонату над входом до будинку

 

Навіси з полікарбонату можна встановити окремо або прибудувати до стіни будинку – усе залежить від правильного вибору каркасу.

 

Правильно виготовлений полікарбонатний навіс не лише витримує потужні пориви вітру, але й створює комфортні умови для перебування людей та техніки у будь-яку пору року.

 

Навіси із полікарбонату: як вибрати матеріал?

 

Для правильного монтажу навісу слід вибрати потрібні матеріали та приналежності. Найчастіше для облаштування козирків та навісів використовуються полікарбонатні панелі довжиною 6 або 12 метрів із внутрішніми ребрами жорсткості, які розташовуються по всій довжині листа та з’єднуються між собою з допомогою спеціального профілю.

 

Навіси з полікарбонату кріпляться до обрешітки саморізами з використанням термошайб, встановлених у просвердлені отвори. Для просвердлювання рівних отворів під кріплення потрібні спеціальні корончаті свердла.

 

Для влаштування обрешітки та несучих стояків знадобиться дерев’яний брус або квадратна труба.

 

Розміри обрешітки залежатимуть від запланованого навантаження. Розрахунків можна не виконувати, а скористатись існуючими таблицями з рекомендаціями.

Можна також придбати вже готовий комплект каркасу зі стояками та кріпленнями, проте не завжди можна знайти потрібні форму та розміри.

 

Деталі монтажу

 

як проектувати навіси з полікарбонату 

 

До початку робіт слід врахувати важливі моменти, пов’язані з придбанням матеріалу, та взяти до уваги деякі нюанси його монтажу:

 • Для створення арочних конструкцій полікарбонатні листи слід згинати поперек ребр жорсткості, аби не отримувати заломів у місцях згину, що призводить з часом до появи тріщин
 • Різні конструктивні форми вимагають матеріалу різної товщини:
  • арочні конструкції – 8 мм
  • козирок, або навіс над вхідними дверями – 6 мм
  • нахилений навіс великої площі – 10 мм
  • горизонтальний навіс з невеликим кутом нахилу – 16 мм
 • Торець верхнього краю панелі слід заклеїти захисною плівкою, а нижній край перед монтажем – перфорованою стрічкою
 • Отвори під саморізи мають бути більшими від шляпок, адже сюди будуть встановлені термошайби
 • Отвори слід починати свердлити не менше, чим у 40 мм від краю панелі – в іншому разі існує ризик розтріскування покрівельного матеріалу

 

Послідовність монтажу навісу з полікарбонату

 

які бувають навіси з полікарбонату

 

Спочатку для встановлення навісу слід підготувати майданчик. Якщо планується заливка бетоном, то одночасно можна встановити опорні стовпчики.

 

Якщо стовпчики планується встановлювати на поверхню вже підготованого майданчику, то слід влаштувати закладені в бетон елементи з отворами, до яких будуть кріпитись несучі стояки.

Дерев’яні стовпчики слід обробити антисептичними розчинами та помалювати.

 

Далі встановлюються поперечні опори, які зв’язують вертикальні стояки та надають каркасу жорсткості. Вони можуть бути рівними або ж мати вигляд ферми (надійніший варіант).

 

Наступний етап – монтаж на горизонтальні поперечини несучих конструкцій арочного типу.

 

Навіси у вигляді арки можна вважати оптимальними в плані розсіювання сонячних променів та захисту майданчика від негоди, проте ніхто не забороняє зробити навіс одно- або двоскатним. В такому випадку каркас виконується із дерев’яних брусків або профільних квадратних труб.

 

Дуги кріпляться до стояків трикутними кріпленнями – косинками. Якщо навіс достатньо широкий, то арочний каркас буде мати вигляд ферми з додатковими підпорками.

 

Арки/ферми з’єднуються між собою поперечними трубами. Обрешітка розраховується в залежності від товщини покриття.

 

Коли каркас готовий, переходять до його покриття листами/панелями полікарбонату, довжина яких має дорівнювати довжині вигину арки плюс 120-150 мм.

 

З допомогою електролобзика нарізають полікарбонатні листи потрібного розміру, знімають захисну плівку та кладуть перший лист на обрешітку так, аби він виступав за край труби не менше як на 40 см.

Просвердлюють отвори – вузький у металі та широкий у полікарбонаті.

 

В широкий отвір вставляють термошайбу, закручують саморіз і надягають спеціальну кришку.

 

Потім кладуть другий лист, закріплюють його та встановлюють між ним і першим листом з’єднувальний профіль, торець якого закривають заглушкою.

Так само монтують й усі інші листи.

 

Насамкінець на торець змонтованих листів надягається торцевий профіль.

 

Якщо монтаж навісу з полікарбонату проведено з дотриманням усіх правил, він служитиме довго і не вимагатиме ані ремонту, ані складного догляду.