Антикорозійні властивості нержавійки

Нержавіюча сталь - популярний і затребуваний матеріал при виробництві будь-якого роду металевих виробів і металоконструкцій.

 

У чому ж причини такої популярності нержавійки в якості конструктивного матеріалу?

 

Вони прості. Нержавійка універсальна, довговічна, не вимагає догляду, володіє відмінними експлуатаційними характеристиками, стійка до корозії і не потребує очищення від іржі, при цьому, набагато дешевша, ніж мідь або срібло.

Завдяки своїм відмінним антикорозійними властивостями, нержавіюча широко застосовується в авіа- і автомобілебудування, медичній і харчовій промисловості, для виробництва високотехнологічного обладнання та приладів.

 

Останнім часом нержавійка стала дуже популярна при виготовленні металевих декоративних виробів.

 

Що являє собою цей сплав і чим зумовлені його настільки видатні антикорозійні властивості?
 
Основу нержавіючої сталі складає залізо, а антикорозійні властивості їй надають добавки - в першу чергу хром і нікель. Саме наявністю легуючих елементів визначається корозійна стійкість сплаву, його зовнішній вигляд і багато фізико-технічні властивості. Визначальним є вміст хрому - чим воно вище, тим вище антикорозійні показники сталі.

 

Використання нержавіючої сталі у виробництві меблів, сходів, світильників, огорож та інших виробів металлодекора обумовлено не тільки її високими антикорозійними якостями, а й чудовими декоративно-естетичними властивостями. Фактично, це найбільш декоративний корозійно-стійкий сплав, дуже вигідний з економічної точки зору.
 
Нержавіюча сталь ділиться на марки, кожна з яких має свої показниками корозійної стійкості та інших технічних характеристик.

Незважаючи на те, що вартість нержавійки значно перевищує номінальну вартість інших чорних металів, вона як була, так і залишається з усіх точок зору дуже рентабельним і вигідним матеріалом.

 

Справа в тому, що звичайна сталь дуже швидко кородує, і для її захисту слід використовувати досить недешеві лакофарбові покриття, які, до того ж, легко пошкоджується. Усунення такого роду пошкоджень часто вимагає демонтажу конструкції і ремонту в заводських умовах.

 

Як би там не було, за конструкціями з чорних металів потрібен постійний догляд і контроль, інакше вони швидко прийдуть в непридатність. Нержавійка ж і без особливого догляду прослужить в кілька разів довше не вимагаючи, при цьому, ніякої уваги і не доставляючи клопоту своєму власникові. З нержавіюкою Вам не знадобиться очистка металу.
 
Безумовно, існують і інші метали і сплави (наприклад, кольорові), що володіють непоганою стійкістю до корозії: алюміній, мідь, латунь, бронза і більш сучасні матеріали дуже активно застосовуються при виготовленні декоративно-металевих виробів.

 

У них, зрозуміло, є свої переваги, але багато і недоліків. Наприклад, міцність кольорових металів нижче, а антикорозійна стійкість значно поступається нержавійці. До того ж вони гірше сумісні з іншими матеріалами (зокрема, з чорним металом) і значно дорожчі.