Антикорозійні властивості нержавійки

Нержавіюча сталь - популярний і затребуваний матеріал при виробництві будь-якого роду металевих виробів і металоконструкцій.

 

У чому ж причини такої популярності нержавійки в якості конструктивного матеріалу?

 

Вони прості. Нержавійка універсальна, довговічна, не вимагає догляду, володіє відмінними експлуатаційними характеристиками, стійка до корозії і, при цьому, набагато дешевша, ніж мідь або срібло.

Завдяки своїм відмінним антикорозійними властивостями, нержавіюча широко застосовується в авіа- і автомобілебудування, медичній і харчовій промисловості, для виробництва високотехнологічного обладнання та приладів.

 

Останнім часом нержавійка стала дуже популярна при виготовленні металевих декоративних виробів.

 

Що являє собою цей сплав і чим зумовлені його настільки видатні антикорозійні властивості?
 
Основу нержавіючої сталі складає залізо, а антикорозійні властивості їй надають добавки - в першу чергу хром і нікель. Саме наявністю легуючих елементів визначається корозійна стійкість сплаву, його зовнішній вигляд і багато фізико-технічні властивості. Визначальним є вміст хрому - чим воно вище, тим вище антикорозійні показники сталі.

 

Використання нержавіючої сталі у виробництві меблів, сходів, світильників, огорож та інших виробів металлодекора обумовлено не тільки її високими антикорозійними якостями, а й чудовими декоративно-естетичними властивостями. Фактично, це найбільш декоративний корозійно-стійкий сплав, дуже вигідний з економічної точки зору.
 
Нержавіюча сталь ділиться на марки, кожна з яких має свої показниками корозійної стійкості та інших технічних характеристик.

Незважаючи на те, що вартість нержавійки значно перевищує номінальну вартість інших чорних металів, вона як була, так і залишається з усіх точок зору дуже рентабельним і вигідним матеріалом.

 

Справа в тому, що звичайна сталь дуже швидко кородує, і для її захисту слід використовувати досить недешеві лакофарбові покриття, які, до того ж, легко пошкоджується. Усунення такого роду пошкоджень часто вимагає демонтажу конструкції і ремонту в заводських умовах.

 

Як би там не було, за конструкціями з чорних металів потрібен постійний догляд і контроль, інакше вони швидко прийдуть в непридатність. Нержавійка ж і без особливого догляду прослужить в кілька разів довше не вимагаючи, при цьому, ніякої уваги і не доставляючи клопоту своєму власникові.
 
Безумовно, існують і інші метали і сплави (наприклад, кольорові), що володіють непоганою стійкістю до корозії: алюміній, мідь, латунь, бронза і більш сучасні матеріали дуже активно застосовуються при виготовленні декоративно-металевих виробів.

 

У них, зрозуміло, є свої переваги, але багато і недоліків. Наприклад, міцність кольорових металів нижче, а антикорозійна стійкість значно поступається нержавійці. До того ж вони гірше сумісні з іншими матеріалами (зокрема, з чорним металом) і значно дорожчі.