Перила з дерева

 

Перила можуть бути виготовлені з різних матеріалів, але найбільш звичним і популярним матеріалом на сьогоднішній день все-таки залишається дерево. Дерев’яні перила використовуються не лише для традиційних сходів із дерева, але й для кам'яних, металевих; внутрішніх та зовнішніх сходів.

Найчастіше дерев’яні перила виготовляються із твердих порід дерева з естетично привабливою текстурою, таких як дуб, бук, ясень, але це може бути й сосна. Важливо, що усі ці породи деревини мало піддаються гниттю і тому довговічні. До того ж їхній популярності багато у чому сприяють гарний колір і ефектний малюнок деревини.

Дерев'яні перила можуть використовуватися як декоративне оформлення сходів. Але часто такі перила виготовляються на замовлення, прикрашені ручною різьбою, покриті міцним фінішним покриттям, яке забезпечує довговічність і стійкість до великих навантажень. Вони самі по собі стають головним декоративним елементом в приміщенні.

 

Перила – невід'ємна складова частина практично будь-яких сходів. Без них сходи просто не будуть зручними, безпечними і гарними. На сьогоднішній день будь-які сходові конструкції повинні відповідати усім необхідним вимогам безпеки, зручності, а також певним естетичним критеріям. Усе це стосується і перил, з якого б матеріалу вони не були виготовлені.

Найпоширенішим і навіть улюбленим матеріалом, уживаним для виготовлення перил є, зрозуміло, дерево. Як архітектурна конструкція дерев’яні перила складаються із двох основних елементів – поручнів і балясин. Поручні встановлюються на перила зверху і скріплюють їх, тим самим забезпечуючи надійність і стійкість усієї сходової конструкції. До того ж наявність поручнів - це зручність при переміщенні по сходах, оскільки з'являється додаткова точка опори.

Опорні вертикальні стійки, на яких кріпляться перила і поручні називаються балясинами. Їхні форми надзвичайно різноманітні – вони можуть бути плоскими або об'ємними: із прорізами, різьбленням, збірними.

Дерев'яні сходи виготовляються з різного роду листяних і хвойних порід. Найбільш поширені: із хвойних – кедр, ялина, сосна, ялиця, модрина; з листяних - бук, дуб, граб, ясень, вільха, осика, береза.

Дерев’яні перила практично ідеальні в експлуатації, оскільки міцні, довговічні, надійні, не вимагають особливого догляду й довго зберігають привабливий зовнішній вигляд. Сучасні технології обробки деревини роблять цей вид перил найкращим і найбільш ефективним рішенням для квартир, котеджів, заміських будинків і особняків.