Гвинтові сходи

Гвинтові сходи є, можливо, одними з найбільш елегантних та естетичних видів сходів. Але також не слід забувати і про їхню практичність, адже вони не лише слугують прикрасою просторих та шикарних апартаментів, але й значно економлять місце у приміщеннях невеликої площі.


Вони настільки універсальні, що для їх встановлення розміри та стиль приміщення не грають жодної ролі – цей елемент інтер’єру чудово виглядає у приміщеннях будь-якого типу та стилю.

З чого виробляють гвинтові сходи і що треба знати, для їхнього встановлення у власній оселі? Про це йдеться далі.

Фото наших сходів

Проектування та розрахунок сходів online

На ресурсі «lesenka.com» створіть проект Ваших сходів. В пункті «розрахунок вартості» оберіть країну - Україна, місто - Львів, виберіть компанію «АВАНГАРД МАЙСТЕР". Заповніть форму (вкажіть контакти, оберіть тип сходів, вкажіть матеріали виготовлення каркасу, сходин та перил, можна додати фото бажаної конструкції сходів), відправте запит і ми розрахуємо їх вартість.

 

Особливості гвинтових сходів


Як і модульні сходи, вони відразу ж притягують до себе увагу, але їх жодним чином не сплутаєш з іншими сходовими конструкціями.

Клиноподібні сходинки, розташовані під певним радіусом, перила та опора – з таких основних конструктивних елементів складаються будь-які гвинтові сходи.

Опорою для спірального підйому можуть слугувати центральний стовп, несуча стіна, стійка, тятиви, косоури, больци.

Типи гвинтових сходів


Існує 4 типи гвинтових сходів, кожен з яких має свої власні особливості у конструктивному виконанні та монтажі.

  1. Перший вид уявляє собою набір простих, у формі клину, сходинок, кожна з яких спирається своїм широким кінцем на стіни довкола сходів, а вузьким кінцем кріпиться до опорного стовпа, який, у свою чергу, виконується з цегляної кладки або з грубих кінців самих сходинок.
  2. Проте, для монтажу гвинтових сходів наявність стін зовсім не обов’язкова. Дуже часто окремі сходинки кріпляться на центральному монолітному опорному стовпі без участі опорних стін. Такий тип монтажу називається консольним.
  3. Ще одним, дуже популярним різновидом гвинтових сходів, є металічні/сталеві сходи, виконані з внутрішнім опорним стержнем, який відіграє роль несучої основи для усієї сходової конструкції. Виконується несучий опорний стержень із стандартної товстостінної металевої/сталевої труби малого діаметру.
  4. Останнім і найбільш стильним та складним у монтажі різновидом гвинтових сходів є сходи без опорного стовпа, сходинки яких закріплюються у спіралевидні тятиви, котрі, у свою чергу, переходять у несучі перила.

Монтаж сходів


Слід відразу сказати, це справа складна, яка потребує високої кваліфікації, майстерності та великого досвіду.

В ідеалі проектувати гвинтові сходи слід ще на початковій стадії розробки інтер’єру – це дозволить уникнути неприємностей на стадії монтажу та обіграти стилістичне рішення. Проте, на жаль, це не завжди можливо.

Так само, під час монтажу слід враховувати габарити та форму приміщення, а також дотримуватись загальноприйнятих технічних вимог до встановлення гвинтових сходових конструкцій.

Слід правильно розрахувати висоту та ширину сходинок і обладнати сходи зручними перилами для запобігання випадкам травматизму. Якщо є маленькі діти, слід віддати перевагу закритим варіантам сходів.

Матеріали для виготовлення гвинтових сходів

Усі конструктивні елементи – опора, сходинки, перила – можуть виконуватись із одного матеріалу або комбінації різних матеріалів.

Так, матеріалами для опори можуть слугувати бетон, дерево, камінь, цегла, металева/стальна труба; для перил – метал, тверда деревина, пластмаса, комбінація цих матеріалів; для виготовлення сходинок можна використати деревину цінних порід, метал, скло, пластмасу, камінь тощо.

скляні гвинтові сходи
гвинтові сходи з дерева та нержавійки
гартоване скло та нержавійка для гвинтових сходів
металеві гвинтові сходи
гвинтові сходи з нержавійки та дерева
 Гвинтові сходи зі скла
 Гвинтові сходи з дерева та нержавійки
 Скляні гвинтові сходи
Металеві гвинтові сходи
Гвинтові сходи з дерева та нержавійки 

 

Місце в інтер’єрі


Спіральні сходи не лише економить корисну площу, але й, в залежності від дизайнерського рішення, візуально змінюють простір та підкреслюють стильову атмосферу інтер’єру.

Наприклад, для сучасних інтер’єрів чудово підходять сходи із скляними сходинками, перилами з дерева та металічними балясинами.

А ось ковані сходи стануть чудовою прикрасою заміського котеджу. Так само мінімалістичні дерев’яні сходи чудово впишуться в екостиль, а скляні/металічні – у стиль хайтек.

Гвинтові сходи також можуть виступати в ролі арт-об’єкту, – якщо мають хитромудрий декор, незвичну форму, цікавий колір, орнамент, підсвітку тощо.

Неважливо, з якого матеріалу будуть виготовлені Ваші сходи. Важливо, щоби вони підходили саме під ваш інтер’єр та були виконані у відповідності з усіма технічними та експлуатаційними вимогами.