Сходи на тятивах

Сходи на тятивах – класичний тип сходів. Дуже часто такі сходи стають справжньою візитною карткою господаря, оскільки є справжнім витвором мистецтва. Але естетичний вигляд не єдине, що робить це їх таким особливим. Сходи на тетивах розробляються згідно вимог функціональності та безпеки і, як правило, у порівнянні зі сходами інших конструкцій, займають більше місце у приміщенні. Цей факт слід врахувати ще на стадії проектування.

Проектування та розрахунок сходів online

На ресурсі «lesenka.com» створіть проект Ваших сходів. В пункті «розрахунок вартості» оберіть країну - Україна, місто - Львів, виберіть компанію «АВАНГАРД МАЙСТЕР". Заповніть форму (вкажіть контакти, оберіть тип сходів, вкажіть матеріали виготовлення каркасу, сходин та перил, можна додати фото бажаної конструкції сходів), відправте запит і ми розрахуємо їх вартість.

Основні конструктивні принципи, які мають сходи на тятивах, особливо нічим на відрізняються від сходів на косоурах: сходові прольоти, спирання тятив на балки – все однаково. Головна відмінність полягає у способі розташування сходинок – у сходах на тетивах вони знаходяться між дошками (тетивами), а не спирають на них зверху. Тому, щоби тятиви при навантаженні не розходилися, їх зазвичай з’єднують металевою балкою на різьбі та гайках.

При виготовлені сходів на тетивах даної конструкції можуть бути використані й інші матеріали. Наприклад, використання металу у несучих елементах сходів, дозволяє надати конструкції міцності, а декоративні вироби зі скла, кольорового металу, каменю та цінних порід дерева – неповторного та вишуканого екстер’єру.

Найбільш розповсюджений варіант – сходи на тетивах з врізаними сходинками. При її виготовленні в тятиві вирізають пази глибиною 15-20мм, в які потім вставляють сходинки. Для щільності пази роблять рівними та однакової глибини.

Сходи з тятивами мають характерну особливість. Своєрідність конструкції сходів, процес монтажу та подальшої обробки є набагато дешевшим на відміну від зварених на місці з металевого профілю. Усе це завдяки застосуванню металевих тятив сходів, які задають геометрію усієї конструкції. Конструкція визначається залежно від конкретних умов, де особливу роль відіграє відстань між поверхами. Сходи з тятивами виконуються з урахуванням місцезнаходження пройому в перекритті та габаритів кімнати.

Отже, якщо Вам потрібно прикрасити свою оселю, зберігши максимум вільного простору – сходи на тятивах дуже вдале рішення, яке вдало вписується в інтер’єр та підходить для будь-яких приміщень.